Novinky

Narození štěňátek se rychle blíží a my jsme připraveni

28.4.2019Březost naší Stellinky je potvrzená!

Přijímáme rezervace na štěňátka

7. 4. 2019

V pátek jsme dostali od našeho veterináře úžasnou zprávu. Stellinka je březí a vypadá to na velkopočetný vrh. Stellinka je nyní zhruba v polovině březosti (30. den), termín narození štěňátek očekáváme od 8. 5. 2019 - 12. 5. 2019. Stellinka je stále aktivní a březost probíhá naprosto v pořádku. Teď už si jen přát, aby vše vyšlo a zanedlouho se budeme radovat z malých čokoládových medvídků.Plánovaný vrh A labradorských retrievrů

23.1.2019

A je to tady !!! Máme vybraného ženicha a je to opravdový fešák. Teď už si jen přát, aby vše proběhlo v pořádku. Plánovaný vrh A čokoládových labroušků je na jaro/léto 2019. Vše zavisí na Stellince a jejím hárání. O průběhu hárání a krytí Vás budeme informovat. Pokud máte zájem o předběžnou rezervaci štěňátka, tak mne prosím kontaktujte.

Stěhování do domečku

10.12.2018

Krátce před Vánocemi jsme se konečně přestěhovali do rodinného domu. Moc jsme se těšili hlavně na to, že budeme mít velký prostor, zahradu a krásné okolí Javořičských jeskyní. Obě holky jsou tady nadmíru spokojené. Prozatím mají svůj pokoj s námi v domě. Na jaře se chystáme na rekonstrukci zděné pergoly, kde vytvoříme holkám vlastní domeček. Rekostrukce bude docela náročná, ale určitě bude stát za to. Budou mít vlastní velký prostor, kde plánuji udělat také samostatnou místnost pro odchov štěňátek.


Viktorka na své první výstavě v Polsku

12. 10. 2018

11. 10. jsme se vydali s naší 4 měsíční gordonkou Viki na její první výstavu do hlavního města Warszawy. Konala se zde European dog show 2018 a v rámci této výstavy jsme se zúčastnily mezinárodní výstavy 80th Anniversary Jubilee Show. Pro Viktorku to byla zcela nová zkušenost být vůbec mezi tolika lidmi a psy ve velkých halách. Ze začátku byla trošku nervozní a moc se ji nechtělo mezi psy chodit ale během chvíle se otrkala a v kruhu pak chodila jako malý profesionál. Myslím, že víc nervozní jsem byla já a ne ona :-D Zvládla vše opravdu skvěle a mám z ní velikou radost. Krásné završení tohoto výstavního dne bylo získání titulu BEST MINOR PUPPY OF THE ANNIVERSARY JUBILEE!!!Štěňátka labroušků plánujeme na léto 2019

12. 10. 2018

Začátkem října jsme se vydali se Stellinkou na krytí. Měli jsme všechno správně vypočítané a 3krát jsme byli také na změření progesteronu, abychom věděli, který den je nejvhodnější ke krytí. Bohužel se ale krytí nepovedlo, zřejmě nedošlo mezi psy k tomu správnému jiskření a spojení. Nevadí i to se někdy stává, takže tím pádem pojedeme na další krytí až na jaře :-)


Enjoy Victory - gordonsetr v CHS Love My Chocolate Soul

18.7.2018

Ve středu 18.7 jsme si konečně jeli pro naši vysněnou setřici Enjoy Victory z Holubické Stráně. Viděli jsme ji po 10 dnech, jelikož jsme byli na dovolené a nestačili jsme se divit, jak vyrostla a jak je akční. Po příjezdu domů, kde na nás čekala naše druhá fenka už byla opatrnější. Nechtěla si moc hrát a měla respekt ze Stellinky. To se ale za pár dní zcela změnilo a teď už řádí jako pravé gordonní štěně. Teď nás čeká základní výcvik poslušnosti, socializace, nácvik výstavního postoje apod. V sprnu se zajedeme podívat za našimi přáteli do Horky nad Moravou, kde bude probíhat týdenní lovecký výcvik, kam jezdíme pravidelně se Stellinkou už druhým rokem. V říjnu pojedeme s Victory zkusit první mezinárodní výstavu v Českých Budějovicích.


Gordon setter v naší stanici

Na konci července si jedeme pro fenku gordonsetra a rozšíříme tak naši stanici o další plemeno. Nyní mají štěňátka 4 týdny. Všechna jsou úžasná avšak jedna nám učarovala nejvíce a tak Vám představujeme: ENJOY VICTORY Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ "Viktorka".

 

Stellinka slaví 2.narozeniny!!!


27. 5. 2018

Stellinko, 27.5. to jsou 2 roky, co jsi přišla na svět. Naučila jsi mě toho tolik, poznala jsem díky tobě tolik nových super lidí, ukázala jsi mi, jak se radovat z maličkostí. Jsi můj první pes, kterého jsem vedla na zkouškách a výstavách, který mě přivedl k myslivosti a lovecké kynologii a nikdy mě nezradil. Děkuji Ti za to, že sis mě tehdy vybrala❤ Dnes máme trojnásobný důvod slavit - Stellinky narozeniny, moje narozeniny (29. 5. ) a 25. 5. narození mojí nové fenečky gordonky.

Všechno nejlepší Stellinečko.

25.5. přišla na svět štěňátka gordonsetrů


25.5. 2018

Štěňátka přišla na svět v pátek 25.5., dříve než jsme očekávali. Narodilo se 9 štěňátek (5:4 fenky a pejsci). Budeme mít tedy z čeho vybírat. Na konci července se naše stanice rozroste o další krásnou holčičku.


Canisterapeutický workshop

5. 4. 2018

V únoru mě oslovilo zdravotnické zařízení se sídlem v Pačlavicích, jestli bych pro ně uspořádala celodenní workshop na téma terapeutických přístupů. Jejich zájem mě velmi potěšil a vrhla jsem se na náročnou přípravu. Všechno nakonec dopadlo skvěle a ihned po skončení workshopu jsme dohodli se zařízením dlouhodobou a pravidelnou spolupráci. Děkuji za skvělou zkušenost při vedení celodenního workshopu. Workshopu se zúčastnilo celkem 15 zaměstnanců a jsem ráda, že jsem mohla své dovednosti jak teoretické, tak praktické předat těmto super sestrám a sociálním pracovníkům. .

 


!!!!PLÁNOVANÝ VRH A!!!!

CHOVATELSKÁ STANICE LOVE MY CHOCOLATE SOUL plánuje VRH A čokoládových a černých štěňátek labradorských retrieverů na podzim / zimu 2018. V případě zájmu o štěňátko či jakékoli informace nás prosím kontaktujte, veškeré aktuality naleznete také na našem facebooku CHS Love My Chocolate Soul.  


Stellinka splnila podmínky uchovnění

15. 3. 2018


Otec budoucích štěňátek 

14. 1. 2018

Otce našich budoucích štěňátek jsem vybírala poctivě a dlouho. Měla jsem pár podmínek při výběru a to: chtěla jsem krýt s černým psem, který je aktivně využívaný pro mysliveckou praxi, který má nadstandartní zdravotní testy a vyrovnanou, přátelskou povahu, typickou pro labradorské retrievry. Pes, kterého jsme vybrali (potvrzení budeme mít cca únor/březen), je naprosto úžasný, exteriérem výjimečný pes, na honech pracuje jako bůh a jsem velmi šťastná, že paní majitelka souhlasí s krytím. Zatím ještě nechceme předbíhat, protože krytí by mělo proběhnout na podzim 2018 a nyní budeme čekat na odsouhlasení otce poradcem chovu. Jakmile bude jasno o výběru a budeme mít definitivní potvrzení, tak zveřejníme jméno tohoto fešáka. Chovatelská stanice se rozšíří o chov dalšího plemene 

14. 1. 2018

Vítáme Vás všechny v novém roce a přejeme hlavně zdravíčko a lásku. V minulém roce jsme Vás již informovali o rozšiřování naší stanice a nyní bychom touto cestou chtěli oznámit oficiální rozhodnutí, ke kterému jsme dospěli. Rozhodli jsme se naši stanici rozšířit o další úžasné lovecké plemeno, kterým je gordon setter. Toto elegantní plemeno jsem si oblíbila na loveckém výcviku v Horce nad Moravou, kde jsem se seznámila se skvělou chovatelkou a nyní už také kamarádkou, které se chovem těchto psů zabývá již dlouhá léta a její stanice je známá jak u nás tak v zahraničí. Odchovává skutečně špičkové psy jak po pracovní stránce, tak po stránce exteriéru. Toto plemeno mě uchvátilo na první pohled. Všude, kam vejde, tak vzbudí pozornost, protože je velmi elegantní a vznešené. Povahou je to vyrovnaný, temperamentní, přátelský a srdečný pes s výbornými pracovními schopnostmi a také vlohami pro canisterapii, kvůli jeho lásce k lidem. Na štěňátko si počkám ještě dlouhých 8 měsíců, ale věřím, že to čekáni se vyplatí. Rodiči naší nové fenky bude fena mojí kamarádky OBLASTNÍ VÍTĚZ, CAC, VÍTĚZ TŘÍDY BERETTA Z HOLUBICKÉ STRÁNĚ a otec JCH PL, JCH SK, JCH ČR, CH PL DREAM BELIEVER KOCHANEJ EMILKI. Věřím, že zkušenosti, které jsem stačila nabrat za rok a půl, co máme Stellinku, zúročím při výcviku štěněte, i když bude výcvik trošku odlišný, než jaký je u retrieverů. Naštěstí budeme mít naši chovatelku kousek od Olomouce, takže se nebojím, že bychom něco nezvládli. Těšíme se na nový přírustek, na každohodinové venčení, na noční vstávání a všechny ty starosti se štěnátkem spojené :-D Fenku začnu postupně připravovat na canisterapeutické zkoušky, aby mohla být Stellince rovnocenným parťákem a abychom mohli rozšířit naše služby v oblasti canisterapie. Samozřejmostí je lovecký výcvik, který absolvujeme v březnu 2019, až bude mít fenka cca 6 měsíců, takže ideální čas na přípravu loveckých zkoušek. Se štěňátkem bych chtěla zkusit v listopadu 2018 první mezinárodní výstavu, kde bych vystavovala ve třídě štěňat, což by byla pro mě premiéra, protože Stellinka byla na výstavě poprvé až ve třídě mladých. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne. 
Veselé Vánoce 2017

23. 12. 2017

Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku 2018. Především přejeme spoustu zdraví, protože to je ze všeho nejdůležitější. Těšíme se na nový rok, máme toho spoustu před sebou, budeme mít velmi náročný pracovní rok a čeká nás také hodně příjemných zážitků. Více informací vložíme začátkem roku. Odpočiňte si a užívejte si svátky po boku Vašich blízkých a rodiny. 

Za chovatelskou stanici Adéla Mendroková.


Budeme rozšiřovat naši stanici!!!

17. 12. 2017

Příští rok v létě se naše stanice rozšíří o dalšího psího člena. Rozhodli jsme se opět pro lovecké plemeno a kvůli jeho vznešenosti, inteligenci, kráse, úžasné povaze a pracovnímu nadšení jsme učinili definitivní rozhodnutí. Chovatelka budoucích štěňátek je moje kamarádka z loveckého výcviku, která se zabývá chovem těchto pejsků dlouhé roky a odchovává skutečně kvalitní psy, kteří mají velké výstavní i pracovní úspěchy. Když jsem viděla její psy poprvé, tak jsem byla naprosto okouzlená. Začátkem roku 2018 se vrhneme na rekonstrukci našeho bytu, protože musíme přizpůsobit prostor v bytě tak, aby holky měly svůj pokoj. Vše už máme přesně vymyšlené a naplánované. Holky budou mít vše udělané na míru, budou mít své komody na aporty, vodítka, granulky, deky, ručníky, pamlsky, diplomy, medaile a další potřebné věci na výcvik a výstavy. Samozřejmostí jsou pelíšky, polštáře a nějaké ty hračky. Nový pokoj bych chtěla vytapetovat, vybavit ho fotkami a osvětlením. Zatím neprozradím o jaké se bude jednat plemeno a z jaké bude chovatelské stanice. Ještě stále je brzy a nechci předbíhat, abychom něco nezakřikli. Až v lednu Vás budeme informovat o budoucích rodičích štěňátek. Ještě prozradím, že krytí by mělo proběhnout v dubnu, tudíž naše nová parťačka k nám zavítá na konci léta 2018. Stellinka i my už se nemůžeme dočkat.Máme 1.místo na výstavě

17. 11. 2017

Dnes jsem se vrátily se Stellinkou s úžasným výkonem a skvělým pocitem, protože si vezeme 1. místo z oblastní klubové výstavy retrievrů v Kelči. Poprvé jsme vystavovaly ve třídě pracovní. Stellinka byla nejmladší fenka a šlo to vidět na první pohled. Oproti ostatním byla drobnější a celkově menší, ale uspěly jsme a máme krásný posudek s hodnocením Výborná 1. Děkujeme panu rozhodčímu Miloši Kašparovi za spravedlivé hodnocení a celému týmu za skvělou organizaci na výstavě. PS: Málem jsme zmrzly, ale žijeme :-DSvatomartinský hon

11. 11. 2017

Stellinka a já jsme se zúčastnily našeho úplně prvního honu v Olomouci. Celkem bylo naplánováno 5 lečí - hon na drobnou (bažanti, kačeny a zajíci). Na první leči u slepého ramena si Stellinka musela poradit s dost náročným terénem, kdy byly ve vodě popadané stromy i větve. Praxe byla najednou úplně jiná než když trénujeme na rybníku. Musela jsem jí nejdříve pomoct a navést ji, aby pochopila, že když donese první kachnu, tak hon nekončí, ale teprve začíná a že musí stále prohledávat terén a být vytrvalá. Velmi rychle pochopila o co běží a nakonec dohledala 7 kachen. Na dalších lečích byly podmínky podobné. Stellince se podařilo dohledat bažanta a na poslední leči také zajíce - tím mi udělala velkou radost. Celý den v takovém tempu udělal své a únava dolehla na nás obě. Byl to velký zážitek a jsme pozvané na další dva hony v listopadu a v prosinci a už se moc těšíme. Do konce roku zbývají 2 měsíce- co ještě stihneme?

20. 10. 2017

Kromě rozjednaných schůzek v různých zařízeních, kam budeme docházet na canisterapie, jedeme ještě na 2 výstavy a moc se těšíme. Jelikož máme vystavený pracovní certifikát, tak hlásím poprvé Stellinku do pracovní třídy. Na poslední chvíli jsme stihly 2. uzávěrku na oblastní výstavu retrievrů v Kelči. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli budeme moct jet kvůli hárání, naštěstí vše vyšlo. Další události, ze kterých máme velkou radost je pozvání na 2 hony 4. 11. v Horní Cerekvi u Jihlavy a 11. 11. u nás v olomouckém kraji. Listopad bude pracovně velmi nabitý. Každý týden máme canisterapeutické aktivity a víkendy strávíme v lese na honech. Poslední letošní výstava se bude konat v Nitře. Jde o mezinárodní výstavu a taktéž vystavujeme ve třídě pracovní po oba dva dny, tedy 9. 12 a 10. 12. O výsledcích,nadšeních, zážitcích a případném úspěchu Vás budeme informovat. Canisterapie - rozdáváme radost a pomáháme

20. 10. 2017

Stellinka se jako canisterapeutický pes osvědčila výborně a svoji práci odvádí s radostí, srdečností a laskavostí, přesně tak, jak je to labradorským retrievrům dáno. Nyní navštěvujeme mateřské školky, domovy seniorů a jednáme také s nemocnicemi a dalšími zařízeními v Olomouci a v dalších městech. Se Stellinkou cestujeme prozatím po Moravě - Olomouc, Frýdek - Místek, Ostrava. Docházíme do mateřské školky pro postižené děti, kde Stellinka s velkou trpělivostí polohovala s nemocnými dětmi a rozdávala kolem sebe spoustu potěšení. Bylo úžasné vidět, jak se z toho radostného velkého stále ještě štěněte najednou stane klidná, milá fenka, která ví přesně co má dělat, k dětem je velmi opatrná a úžasně trpělivá. Těšíme se na další skvělé momenty, které při této práci zažíváme.


Pracovní certifikát

16. 10. 2017

Stellince byl vystaven pracovní certifikát za úspěšné složení loveckých zkoušek a nyní už tedy můžeme vystavovat ve třídě pracovní a těšíme se. Poprvé si to vyzkoušíme už 17. 11. v Kelči na oblastní výstavě retrievrů a hned v zápětí 9. - 10. 12. v Nitře na mezinárodní výstavě. Držte nám palce, budeme Vás informovat.


Máme PZ -  I. cenu!!

7. 10. 2017

Stellinka to dokázala a já s ní. Vezeme si I. cenu a celkově 2. místo z podzimních zkoušek pořádaných OMS Přerov v Hustopečích nad Bečvou. Celkově startovalo 23 psů a z toho dokončilo zkoušky 17 psů. Tentokrát jsem si vylosovala č. 23, tudíž jsem nastupovala jako poslední. Jako první disciplínu jsme měli vlečku se srstnatou zvěří. Stella předvedla úžasnou rychlou a precizní práci. To stejné následovalo při dalších disciplínách - dohledávka pernaté a slídění. V terénu nám přeběhlo srnčí a zajíci, takže se Stellince slídilo výborně. Pracovala samostatně, ochotně a pečlivě prohledávala terén a můžu říct, že takto jsem ji při slídění ještě pracovat neviděla. Ze všech těchto disciplín jsme dostaly nejvyšší známku 4. Po těchto disciplínách následovala ještě chůze u nohy volně, kde byla Stellinka ještě celá divá ze slídění, takže nešla úplně klidně a proto jsme obdržely o stupeň horší známku 3. Potom jsme měli pauzu na oběd a čekali jsme na ohaře, až se vrátí ze svých disciplín. Naposledy jsme jeli na vodu. Z této disciplíny jsem měla velké obavy a soustředila jsem se stále na Stellu, jen aby ji zvěř při oklepání nespadla. Po výstřelu vyrazila na můj povel okamžitě do vody, doplavala ke kachně, uchopila ji, rychle se vracela zpět, přišla až ke mně, oklepala se s kačenou v mordě, usedla (předpisově), jenže jak jsem se stále soustředila jen na ni, tak jsem zapomněla na to, že i já mohu dělat chyby a taky se tak stalo. Málo jsem se ke Stelli natáhla a když kačenu pustila, tak mi vyklouzla z ruky a spadla na zem. Touto mojí zbytečnou chybou jsme dostaly známku 3, jinak bylo vše naprosto v pořádku. Do teď mě to strašně mrzí, když vím, že se tomu dalo zabránit - promiň Stelli - ty jsi byla PERFEKTNÍ. Celkově jsme skončily na 2. místě a vezeme si I. cenu, což je úžasný výsledek. Děkuji Stellinko.Výsledky z laboratoře Genomia

25.9.2017

Konečně nám dorazili výsledky z testů na onemocnění CNM a PRA - prcd a můžeme s radostí říct, že vše je negativní. Máme obrovskou radost!!!!Canisterapeutické zkoušky září 2017

23.9.2017

Stellinka opět předvedla úžasný výkon na canisterapeutických zkouškách v Brně. Celý den fungovala naprosto ukázkově a předvedla, že mi dokáže být spolehlivým společníkem a věrným parťákem, podmínky byly velmi náročné nejen kvůli počasí. Stellinka dostala hodnocení jako velmi nadějná fena a nemá žádná omezení, to znamená, že může vykonávat canisterapii u dětí, seniorů i postižených atd. Nyní budeme zakládat sdružení a pomalu začneme docházet do nemocnic a dalších zařízení, kde chceme rozdávat radost a potěšení.Lovecký výcvik září 2017

V neděli 17.9. jsme úspěšně zakončili lovecký výcvik 2017 v Horce nad Moravou, na který jezdíme pravidelně už rok. Poznaly jsme opět spoustu nových lidí, kteří přijeli se svými štěňátky a také se setkaly s lidmi, které známe už z dřívějších výcviků. Výcvik byl soustředěný na přípravu podzimních zkoušek, které budou už za 3 týdny. Musíme se Stellinkou ještě doladit některé drobnosti, ale jinak byla velmi šikovná a posunula se zase dále. Děkujeme našim výcvikářům za pevné nervy a spoustu užitečných rad, které si s sebou poneseme do dalších výcviků. 


Vyšetření CNM a PRA - prcd

13.9.2017

Dnes jsme byly se Stellinkou u veterináře, aby nám vzal vzorek krve, který jsme poslali do laboratoře Genomia a budeme čekat na výsledky. Stellinku testujeme na CNM - centronukleární myopatii. Jedná se o geneticky podmíněný defekt ve vývoji svalových vláken, vyskytující se u pracovních i výstavních linií labradorských retrieverů v Evropě, USA, Kanadě i Austrálii. Dále testujeme na PRA - prcd - progresivní retinální atrofii, která se projevuje degenerací oční sítnice. Dochází k postupnému odumírání světločivných buněk sítnice (retiny), protože nejsou dostatečně cévně zásoben. Doufejme, že vše dobře dopadne a výsledky budou negativní. Držte nám palce :-)

Nadcházející události

6.9.2017

Léto se pomalu blíží ke konci a my se připravujeme na canisterapeutické zkoušky 23. 9.          v Brně - o dalších novinkách ohledně tohoto zaměření Vás budeme informovat později, ať nepředbíháme událostem. Dále jsme v přípravě na podzimní zkoušky v Hustopečích nad Bečvou, na které jedeme 7. 10. a které organizuje OMS Přerov. Ještě stále máme nějaké nedostatky u srstnaté vlečky, ale doufáme, že do měsíce všechno dopilujeme a budeme úspěšní. Do konce roku ještě stihneme jednu mezinárodní výstavu v Nitře - Nitra Double CACIB 2017 9. - 10. 12. Pojedeme na Slovensko už v pátek a uděláme si výstavní víkend. Stellinka toho za svůj první rok stihla poměrně hodně a v příštím roce už máme nabitější program, těšíme se :-)


Klubová výstava retrievrů Třeboň

19.8.2017

Tak jsme vyrazily na 3 denní výlet do našich milovaných jižních Čech na výstavu retrievrů pořádnou našim klubem KCHLS - klub chovatelů loveckých slídičů. Výstavu jsme opět spojili s dovolenou a krásně jsme si ji užili. Organizace byla výborná a prostředí zámeckého parku je nepřekonatelné - každému doporučujeme alespoň návštěvu této výstavy. Stellinka vystavovala ještě stále ve třídě mladých, kde měla konkurenci 9ti opravdu krásných feneček. Nakonec se umístila jako Výborná 4 a je to prozatím náš největší úspěch na výstavě. Děkujeme panu rozhodčímu za přísné a spravedlivé hodnocení.


Stellinka na prázdninách

2.7 - 8.7.2017

Dnes se Stelluška vrátila ze svých prvních týdenních prázdnin na kterých byla u své maminky Samy (Love At First Sight Bohemia Angel) v Lázních Bohdaneč. Mezitím jsem si i já zajela na dovolenou k moři a nyní jsme obě odpočaté a připravené na další výcvik, klubovou výstavu v Třeboni a podzimní zkoušky. Začínáme zase pořádně trénovat.


Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 51. ročník

24.6.20172

Dnes jsme zabojovaly na mezinárodní výstavě v Brně a získaly jsme krásné V !! Máme z výsledku obrovskou radost, protože konkurence mladých fen byla veliká (11 fen). Počasí bylo přesný opak oproti Náměšti na Hané minulý týden, takže dnes jsme se pro změnu šíleně zapotily, ale stálo to za to.


Oblastní výstava všech plemen Náměšť na Hané

Dne 17. 6. 2017 jsme se zúčastnily se Stellinkou naší první výstavy v Náměšti na Hané. Výstava byla úžasná, atmosféra velmi přátelská a ani chladné počasí nám to naštěstí nepokazilo. Stellinka získala od p. rozhodčího krásná posudek a hodnotil nás známkou VD2. Jsem s jejím výkonem nadmíru spokojená. Pohyb v kruhu i výstavní postoj zvládla skvěle a jsem na ni moc pyšná. Navíc jsme potkaly spoustu kamarádů z loveckého výcviku, takže jsme měly krásný i když náročný den.


Co nového nás čeká v nejbližší době

Za dva týdny 17.6.2017 nás čeká první oblastní výstava v Náměšti na Hané, na kterou se já osobně velmi těším, protože bude probíhat v krásném prostředí zámecké zahrady a přijede se na nás podívat i pan chovatel Stellinky. Již jsem dostala pozvánku a propozice a na výstavu je přihlášeno rekordní počet 961 psů, takže jsem sama zvědavá, jak se bude Stellinka chovat a cítit v přítomnosti tolika pejsků. Hned o týden později 24.6.2017 odjíždíme na mezinárodní výstavu Intercanis Brno. Doufáme, že tropy ještě nepřijdou a všechno zvládneme v pořádku. Tento rok ještě určitě stihneme jednu výstavu, na které bych nechtěla chybět a to je klubová výstava retrievrů v nádherné Třeboni, kterou spojíme s takovou menší dovolenou. Na podzim začnu pomalu vyřizovat všechny formality potřebné pro uchovnění, krytí apod. Také nás čeká rentgen kyčlí a loktů, což je další z podmínek pro uchovnění, který mám naplánovaný na srpen/září/řijen, úplně na to ještě nespěcháme. Stellince budu také navíc dělat vyšetření PRA-prcd (progresivní retinální atrofie), CNM (centronukleární myopatie) a genetický profil, tak doufejme, že vše vyjde tak, jak má.  Potom už jen najít a vybrat správného ženicha pro Stellušku :-)


Máme loveckou zkoušku!!!

Opět můžeme oznámit, že jsme uspěly na klubových zkouškách vodní práce ve Švábenicích u Vyškova v neděli 4. 6. 2017 a dokonce si vezeme II. cenu, což je pro nás obrovská radost. Samozřejmě jsem Stellince věřila, že všechno dobře dopadne, ale při velkém horku v neznámém prostředí a při minimech zkušeností, obavy přeci jenom byly. Startovalo 18 pejsků mezi nimiž byla Stellinka suverénně nejmladši. Dokonce i jeden pan rozhodčí se divil, že jdu na zkoušku s 12ti měsíční fenkou :-) Byli jsme rozděleni do 3 skupin a já si vylosovala 7. To sice mohlo znamenat šťastné číslo, ale vzhledem k tomu že to pro nás byla premiéra a navíc jsem patřila do 2. skupiny a tudíž jsem startovala jako první, nervy pracovaly na plné obrátky. Nevěděla jsem pořádně co od nás rozhodčí očekávají. Máte nastudované knížky, videa a všemožné rady od cvičitelů, ale potom přijdete na stanoviště a vše je najednou jinak. Stellinka ukázala, že se nenechá zastrašit ani o 3 roky staršími pejsky a do každé disciplíny šla naplno a za naší vzájemné spolupráce jsme ukázaly, že na to máme. Největší radost mi udělala dohledávkou kachny pohozené v rákosí, aportem v terénu a naváděním na 2 kachny v hluboké vodě, které u nás patřilo k nejtěžší disciplíně. Byl to pro mě obrovský zažitek na nabrání nových zkušeností pro další zkoušky, které nás čekají. Organizace zkoušek byla výborná, rozhodčí spravedliví a příjemní, počasí nakonec také vyšlo, takže jsme nad míru spokojené.


První zkouška a úspěch se dostavil :-)

Hlásíme, že 28.5.2017 jsme úspěšně splnily 1. zkoušku OVVR ve Štěpánově u Olomouce a tím i jednu z podmínek pro uchovnění. Máme velkou radost, protože počasí příliš pejskům nepřálo a bylo velké horko, ale nakonec jsme vše zvládly :-)